DUK – dažnai užduodami klausimai. Nusprendę šalia namų įsirengti buitinių nuotekų valymo įrenginius ieško informacijos internete. Natūralu, jos srautas čia didžiulis. Bet informacijos gausa lemia ir šiokius tokius neigiamus aspektus: pirmiausia, sugaištama daug laiko, o kitas dalykas – kaip atsirinkti, kuri informacija teisinga ir kuo vadovautis? Siekdami aiškumo ir norėdami palengvinti šį procesą pateikiame dažniausiai užduodamus klausimus su atsakymais apie valymo įrenginius ir jiems skirtas bakterijas.
DUK
Kas yra buitinių nuotekų valymo įranga?
Tai moderni kanalizacijos alternatyva, leisianti visiškai pamiršti kanalizacijos priežiūrą, negana to, ši sistema yra „draugiška“ gamtai – atitinka ekologijos principus. Šie įrenginiai pasižymi pavydėtinu funkcionalumu, mat kone nepriekaištingai išvalo visas nuotekas.
Kuo naudinga nuotekų valymo sistema?
Pirmiausia, tai yra taupu, ekologiška, eksploatacija reikalauja mažiau išlaidų. Montuojant valymo įrenginius nesudarkoma namų aplinka. Ir dar vienas svarbus aspektas – tai puikus laistymui skirto vandens šaltinis – išvalytas vanduo idealia tinka laistymui, kas irgi yra finansiškai naudinga.
Ar nuotekų valymo sistema tinka įrengti bet kuriame sklype?
Taip, šią sistemą galima įrengti bet kur. Tiesa, kartais riboja pernelyg mažas plotas ar aplinkosauginiai teisiniai normatyvai.
Kur dėti išvalytas nuotekas?
Išvalytos nuotekos yra švarios, todėl jas drąsiai galima pilti į melioracijos griovį, o gal šalia Jūsų sklypo vilnija upelis ar yra tvenkinukas? Tuomet pilti nuotekas galima ir čia. Dar viena galimybė – montuoti specialų rezervuarą nuotekoms. Galima iškasti šulinį, griovį ir nuotekoms leisti susigerti į gruntą. Dar kartą pabrėžiame, kad jos visiškai saugios ir nedaro žalos aplinkai. Jei turite darbus, sodą, išvalytos nuotekos idealiai tinka laistymo sistemai.
Bakterijos valymo įrenginiams
Kiek kartų į valymo sistemą pilamos Buksvarus.lt bakterijos nuotekų įrenginiams? Paprastai bakterijų nuotekų įrenginiams pilti reikia vieną kartą, kai sumontuojama įranga. Atsižvelgiant į tai, kad tos bakterijos dauginasi milžiniška sparta, tai jų pilti pakartotinai nereikia. Žinoma, kiekviena taisyklė turi išimčių. Todėl jei į valymo įrenginį patenka ne buitinių cheminių medžiagų, geriausia bakterijų papildyti patiems ir nelaukti, kol jų prisidaugins, mat senosios nuo tokių chemikalų, greičiausiai, žus.
Kas nutiktų, jei įrangoje nebūtų bakterijų?
Bakterijos būtinos įrenginiams nuotekų valymui. Pastarieji be bakterijų tiesiog neatliktų savo funkcijų. Bakterijos valymo įrenginiams yra kertinis elementas, dėl kurio nuotekos išvalomos ir tampa nekenksmingos aplinkai.
Ar daug laiko reikia skirti valymo įrenginių priežiūrai?
Valymo įrenginiuose, nors nuotekos ir išvalomos, kaupiasi nedideli dumblo kiekiai. Juos reikia išvalyti – užteks kartą per metus. Tai tikrai labai mažos finansinės ir laiko sąnaudos valymo įrenginių priežiūrai, palyginti su nauda, kurią gaunate. Tačiau, jei naudosite bakterijas valymo įrenginiams prižiūrėti tikėtina, kad poreikiai valyti įrenginius retėja. Todėl jei valymo įrenginiai buvo valomi kartą per pusmetį, ar kartą metuose, naudojant bakterijas profilaktikai valymas nutolinamas atitinkamai: kartą per metus ar kartą per 2.
Naudinga pasidomėti: